INFOLINIA: 790 274 570
EMAIL: DOK@DECOL.PL
0
Nie masz konta? ZAPISZ SIĘ
LOGIN:
HASŁO:
Pomieszczenia
Popularne

Fototapety vintage

TUTAJ JESTEŚ
POMIESZCZENIA
TEMATY
KOLEKCJE
Styl vintage trzyma się mocno. Ludzie wciąż się odmładzają, a przedmioty – postarzają. Pokryte patyną czasu, albo takie udające, stare sprzęty domowego użytku, mapy i książki, ubrania i bibeloty, a także biżuteria stanowią nie lada gratkę na pchlich targach. Vintage jest wszechobecny i chętnie ulegamy jego urokowi, wiedzeni sentymentem do starych dobrych czasów. Nie inaczej ma się sprawa z fototapetowymi wzorami – i tutaj styl vintage ma swoich zwolenników. Polecamy zwłaszcza tapety robione z czarno-białych fotografii – są naprawdę zjawiskowe. Równie atrakcyjne są tapety ze starymi mapami, ale to już smak dla koneserów.
yellow house
 
old sheet music
 
record player
 
Altes Telefon
 
Blurred Piano Keys
 
music grunge
 
Italian old-style bicycles leaning against a wall
 
Antique world map
 
ancient scroll map
 
musical retro
 
music grunge
 
vintage ford
 
Old map of the world
 
クラシックカメラ
 
Ye Old Pirate Map
 
audiocassette
 
antique map of Africa
 
Japan old map
 
coffee grinder
 
ancient map of the world
 
World Map
 
Paris, la Tour Eiffel, vintage sépia
 
still life with nostalgic cameras
 
Seamless retro background with globes, keys and watches
 
old film projector and movie objects
 
retro background
 
vintage map of the world.
 
old treasure map
 
grunge rays background
 
Gramophone
 
vintage map of the world circa 1675-1710
 
map of world 1752
 
Astronomical chart, Vintage
 
Africa old map
 
Seamless Pattern Flowers Retro Beige
 
Paris vintage map
 
Retroplakat - Amerika
 
vintage map Africa
 
Retroplakat - Fischkutter
 
Streifen Hintergrund mit Verlauf Grün
 
Reproduction of 16th century map of Europe
 
Vintage magnifying glass lies on an ancient world map
 
Historical map of Africa
 
Seamless Geometric Zigzag Background
 
Gramophone
 
Coś starego, coś nowego
Vintage to styl, którego bazą jest wykorzystywanie wszystkiego, co pochodzi z dawnych epok. Vintage mogą być więc stylowe dodatki z XIX wieku jak i modernistyczne meble z lat 60tych wieku XX. Vintage korzysta z rzeczy, które mają swoją wartość i swoje lata. Bynajmniej oznacza to, że sam vintage jest przestarzały. Jest stylem popularnym z dwóch powodów – docenia jakość produktów z tamtych czasów oraz stanowi poligon doświadczalny dla stylistycznych eksperymentów. Dziś vintage łączy ze sobą stare i nowe, uwspółcześnia klasykę i nadaje przedmiotom oraz rozwiązaniom projektowym statusu kultowego.
Vintage to styl totalny, realizowany jest w modzie, architekturze wnętrz i wielu innych dziedzinach bliskich naszego życia. Utrzymane w tym stylu mogą być zarówno drobiazgi – bibeloty i biżuteria, jak i większe elementy: ubrania czy fototapety. Vintage, w odróżnieniu od retro, nie tylko stylizowane jest na stare, bazuje na tej antykwarycznej autentyczności. Wnętrza vintage lubią także łączenie współczesnego wzornictwa z patyną old schoolowych przedmiotów. Styl vintege pasuje do wielu typów mieszkań i rodzajów pomieszczeń. Pozwala na dużą swobodę i zabawą w stare-nowe.
Vintage dobrze prezentuje się w stylizowanych gabinetach, gdzie zamierzony efekt łato uzyskać odpowiednim oświetleniem, starym biurkiem i przy użyciu dobrze dobranej fototapety. Stare mapy na ścianach i fotografie z podróży albo ryciny z wiekowych encyklopedii. Vintege kryje w sobie dawną chwałę, którą warto odkryć.