You are currently viewing Bonie elewacyjne Galeria

Bonie elewacyjne Galeria

Bonie elewacyjne galeria – na naszym blogu zapoznasz się z najciekawszymi zdjęciami, prezentującymi bonie! Zainteresowanie tą formą ozdoby budynków z biegiem lat, a wręcz wieków, nie spada… Wręcz przeciwnie! Nic zresztą dziwnego, ponieważ jest to doskonały sposób na upiększenie obiektu i nadanie mu niepowtarzalnego stylu. Dodatkowo zastosowanie boni narożnych niesie ze sobą wartości funkcjonalne. Elementy te chronią bowiem krawędzie ścian przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami – obiciami, otarciami czy wyszczerbieniami.

Niegdyś bonie powstawały poprzez obróbkę kamienia lub tynku. Był to proces absorbujący i pochłaniający wiele czasu. Nowoczesne spojrzenie na architekturę i zdobnictwo przyniosło lekkie i wytrzymałe komponenty, dzięki którym można wykonać metodę boniowania bez większego trudu. Ale o tym za chwilę…

Bonie elewacyjne cena robocizny

Nasi czytelnicy pytają często o ceny robocizny za wykonanie boni elewacyjnych. Średnio jest to około 35-40 złotych za metr bieżący. Podkreślamy jednak, że jest to cena wyłącznie za robociznę. W tym kontekście warto rozważyć zakup produktów sztukateryjnych. Zapewnią one równe krawędzie, prosty montaż, a przy tym dużą wytrzymałość i wieloletnią eksploatację. Ceny tych produktów kształtują się od 39 złotych do 46 złotych. Tańsze są komponenty o wymiarach 25 x 25 x 5 centymetrów, natomiast w cenie 46 złotych nabędziemy modele w rozmiarze 25 x 40 x 5 centymetrów. Co ważne, tego typu sztukaterię montuje się na podłożu za pomocą kleju montażowego. Nie musimy więc modelować w tynku, bo dostajemy gotowe elementy. Wystarczy je tylko dopasować na elewacji. Tym samym zatrudnianie fachowców od wykończeń przestaje być zasadne, bo z pracami możemy poradzić sobie sami.

Bonie elewacyjne cena robocizny

Bonie elewacyjne narożne

Często stosowaną formą zdobienia są bonie elewacyjne narożne. Najczęściej są wykorzystywane – jak sama nazwa wskazuje – w narożnikach, oraz kątach wewnętrznych budynków. W niedalekiej przeszłości tego typu wykończenie spotkać mogliśmy przeważnie na obiektach użyteczności publicznej. Dziś jest ono widoczne również na zabudowie jednorodzinnej i to dość często. Bonie dobrze sprawdzają się jako dekoracja kątów wewnętrznych w obiektach o trudnej i skomplikowanej bryle. Dodatkowo, jak już wspomnieliśmy, skutecznie chronią elewację przed zanieczyszczeniami i brudem.

Bonie elewacyjne narożne

Nowoczesne bonie elewacyjne

Nowoczesne bonie elewacyjne stwarzają wiele możliwości aranżacyjnych. Można je na przykład umieścić naprzemiennie na elewacji, w odstępach, lub w rządku. Tak naprawdę wszystko zależy od wyobraźni właściciela obiektu oraz od struktury budowy. To świetny sposób na aranżację zupełnie nowej elewacji, jak i odnowienie ścian remontowanych. Lekkość komponentów oraz ich wytrzymałość powoduje, że montuje się je szybko i łatwo. Dlatego też z pewnością jest to inwestycją, którą warto poważnie wziąć pod uwagę.

Nowoczesne bonie elewacyjne