You are currently viewing Styropianowe listwy wokółokienne zewnętrzne

Styropianowe listwy wokółokienne zewnętrzne

Styropianowe listwy wokółokienne zewnętrzne to bardzo ciekawy i estetyczny element sztukaterii elewacyjnej, który nadaje budynkom niepowtarzalny wygląd. Ich zastosowanie znacznie podnosi walory wizualne obiektów mieszkalnych i użyteczności publicznej. Szeroka gama wzorów i modeli powoduje, że łatwo dostosować ten produkt do stylistyki i charakterystyki elewacji. W dodatku technika jego wykonania umożliwia malowanie go na dowolny kolor, co również pomaga w odpowiednim wkomponowaniu go w zewnętrzny obraz budynku.

Listwy wokół futryn, zarówno tych okiennych, ale też drzwiowych, prezentują się niezwykle atrakcyjnie. Mówiąc kolokwialnie, przykuwają oko, więc jeśli lubicie atencję innych, będą idealnym wyborem. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że produkt ten jest uniwersalny i służy zarówno do umieszczania na ramach okien, ale też drzwi. Wielu klientów decyduje się na zestawienie go w jednej, jak i drugiej płaszczyźnie, co daje bardzo ciekawy efekt na elewacji.

Listwy wokółokienne cena

Listwy wokółokienne cena – opisywany produkt z pewnością nie należy do grona najdroższych komponentów w ofercie producentów sztukaterii zewnętrznej. Koszt najtańszego rodzaju listwy zaczyna się już od 28 złotych. Podana cena dotyczy metra bieżącego produktu. Z kolei górna granica wynosi 58 złotych za największy model. Tu cena również dotyczy metra bieżącego. W skali całościowego remontu elewacji koszt za listwy będzie więc stosunkowo niewielki. A finalny efekt, jaki przyniesie jej zastosowanie, jest wart niemal każdej ceny. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia i wizualizacje obiektów udekorowanych w ten typ sztukaterii by przekonać się, jaką wizualną moc posiada opisywany komponent.

Listwy wokół okien wewnątrz

Wielu potencjalnych nabywców zastanawia się czy można zastosować listwy wokół okien wewnątrz. Takie rozwiązanie również nie stanowi żadnego problemu. Produkt umieszcza się na podłożu za pomocą specjalnego kleju montażowego i z powodzeniem zaaplikujesz go również w wewnętrznej części budynku.

Białe listwy wokół okien w pomieszczeniach prezentują się również niezwykle atrakcyjnie. I tak, jak w przypadku elewacji, znacznie podnoszą walory estetyczne otoczenia. Niewiele produktów ze świata sztukaterii wykazuje uniwersalność, dzięki której można je montować zarówno w środku, jak i na elewacji. Jednak dzięki nowoczesnej technologii wykonania listwy wokółokienne wykazują maksymalną wytrzymałość, odporność i możliwość funkcjonowania w niemal każdych warunkach. A przy tym cechują się one doskonałym designem.

Listwy wokół okien na zewnątrz

Listwy wokół okien na zewnątrz – listwy elewacyjne cieszą się największą popularnością wśród właścicieli domków jednorodzinnych, ale nie tylko. W obecnych czasach rozwiązanie to jest chętnie stosowane przez developerów, przedsiębiorców czy wspólnoty mieszkaniowe, którym zależy na wytwornym wyglądzie ich kamienic czy bloków. Listwy świetnie nadają się więc nie tylko do mniejszych budynków, ale również do dużych nieruchomości. Dodatkową możliwością zastosowania jest umiejscowienie ich w połowie wysokości elewacji. Taki manewr pozwoli podzielić przestrzeń zewnętrznej części obiektu na dwie części, co często bardzo korzystnie wpływa na wizualny odbiór całości. Listwy stosuje się również w okolicach dachu. Jak więc widzicie, zastosowanie jest naprawdę szerokie.

Listwy wokółokienne wewnętrzne

Listwy wokółokienne wewnętrzne i zewnętrzne nie są trudne w montażu i z ich aplikacją na ścianie – czy to w środku czy na elewacji – powinien poradzić sobie każdy nabywca. Produkt nie wymaga użycia specjalistycznego sprzętu. Nie będą więc potrzebne wkręty, gwoździe czy wiertarka. Do podłoża zamocujesz je dzięki klejowi montażowemu. Jeśli wymiary listwy nie będą odpowiednie, bez większych przeszkód dotniesz produkt piłą ręczną przy pomocy skrzyni uciosowej. Produkt ten umożliwia przycinanie listew i innych materiałów pod kątami 45 i 90 stopni.

Listwy ozdobne wokół drzwi i wokół okien zapewnią Wam doskonałe wykończenie, które wyróżni Wasz budynek lub wnętrze na tle innych. To doskonała propozycja dla zdecydowanych klientów, którzy lubią nieszablonowe rozwiązania.