Sztukateria wewnętrzna

Sztukateria wewnętrzna styropianowa montaż

Sztukateria wewnętrzna styropianowa cechuje się bardzo eleganckim wyglądem i prostym montażem. To doskonały sposób na stylowe wykończenie pomieszczeń i nadanie im wytwornego charakteru. W dodatku wykonanie tego typu prac nie niesie ze sobą konieczności zatrudniania ekipy remontowej czy fachowców od wykańczania wnętrz. Nowoczesne komponenty sztukateryjne są bardzo lekkie, a przy tym maksymalnie wytrzymałe. Poszczególne rodzaje sztukaterii niosą ze sobą również korzystne funkcje użytkowe dla domu. Szczegółowo opiszemy to w dalszej części naszego dzisiejszego artykułu. 

A wracając do kwestii montażu… Wytłumaczmy dlaczego jest on tak łatwy. Wszystko bierze się z technologii wykonania sztukaterii styropianowej. Powstaje ona z najtrwalszego modelu tego tworzywa na rynku – EPS 200. Dodatkowo komponenty uformowane w kształty dla wzmocnienia pokrywa się mieszkanką kruszywa kwarcowego i żywicy. Tak wytworzone produkty są bardzo lekkie (w końcu to styropian!), ale przy tym bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia zewnętrzne.

Nowoczesną sztukaterię montuje się przy pomocy klejów montażowych do sztukaterii. To produkty wytworzone specjalnie pod tym kątem. Zapewniają maksymalne łączenie tego typu produktów z podłożem. Producenci oferują różne typu klejów – do sztukaterii elewacyjnej, wewnętrznej, jak również do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności.

Sztukateria wewnętrzna zdjęcia

Sztukateria wewnętrzna to szansa na nieprzeciętny wystrój wnętrza, co pokazują liczne zdjęcia i wizualizacje. Warto nadmienić, że oprócz elementów wytwarzanych ze styropianu, w ofercie wielu firm znajdują się również komponenty z tworzyw sztucznych – poliuretanu, duropolimeru i pochodnych. Na naszym blogu poświęcimy również im miejsce, jednak w tym tekście kontynuować będziemy opisywanie sztukaterii styropianowej.

Sztukateria styropianowa w salonie

Sztukateria styropianowa w salonie to gwarancja efektownego wykończenia, na które nie sposób nie zwrócić uwagi. Wprowadza ona do wnętrza element wytworności i pozytywnie rozumianego przepychu. Salon to miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu. To serce domu i jego najważniejszy punkt. Dlatego też tak istotny jest jego wystrój. W tym miejscu wszyscy domownicy po prostu muszą się dobrze czuć. Umiejętnie dobrana sztukateria może w tym z powodzeniem pomóc.

Warto łączyć różne elementy sztukateryjne i nie ograniczać się tylko do jednego typu dekorów. Obecnie wyróżniamy produkty, które można umieszczać w górnych, środkowych i dolnych partiach wnętrz. Pole wyboru jest więc ogromne i tak właściwie ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia.

Sztukateria styropianowa na ścianę

Sztukateria styropianowa na ścianę to popularne grupy produktów, które z roku na rok zyskują coraz większe grono fanów. Poniżej wyszczególnimy wybrane komponenty, które warto zastosować w domowym zaciszu: 

  • listwy sufitowe – do grupy tych produktów wchodzą zarówno ozdobne, jak i gładkie listwy sufitowe oraz listwy oświetleniowe i listwy maskujące karnisz. Komponenty te montuje się na łączeniu ścian i sufitu. Dzięki zastosowaniu płynnego przejścia, całe pomieszczenie powiększa się pod względem wizualnym. To sprytny zabieg, który szczególnie polecamy do niskich lub małych wnętrz.
  • listwy ścienne – profile służące do umieszczania na ścianach, najczęściej w ich środkowej części. Mogą dzielić ją na mniejsze powierzchnie, ale też chronią przed uszkodzeniami. Dlatego często są stosowane w biurach, gdzie ściana jest szczególnie narażone na defekty wskutek używania krzeseł obrotowych.  
  • profile przypodłogowe – listwy, które umieszcza się na łączeniu posadzki i ścian. Chronią dolną partię ściany przed brudem i uszkodzeniami, maskują szczeliny dylatacyjne i kable. 
  • listwy wokółokienne i wokółdrzwiowe – pełnią funkcję dekoracyjną. W efektowny sposób powiększają ramy okienne i drzwiowe. Mogą stanowić przedłużenie listew przypodłogowych. 
  • kolumny, półkolumny i pilastry – zdobnicze elementy nawiązujące do dawnych stylów w architekturze. Wprowadzają do wnętrza wytworny charakter i podnoszą jego walory estetyczne. 
  • rozety i kopuły – kolejne elementy nawiązujące do tradycji pałacowych i dworkowych. Umieszczane na suficie, są pięknym łączeniem sufitu i oświetlenia. 
  • panele ścienne 3D – stylowe elementy, którymi można zabudować ścianę. Ciekawie przełamują aranżację wnętrza i szczególnie nadają się do nowoczesnych wnętrz. 

Decor System – najlepszy producent

Którego producenta sztukaterii wewnętrznej możemy polecić? Z pewnością jest to firma Decor System. Produkuje ona zarówno sztukaterię wewnętrzną, jak i elewacyjną. To bardzo doświadczony producent na polskim rynku. Niewiele firm może poszczycić się tak długą działalnością na rodzimym podwórku. Warto więc przejrzeć ofertę tego podmiotu i wybrać produkt najbardziej odpowiadający naszym gustom. 

Dekoracje do wnętrz cena robocizny

Często można spotkać się z pytaniami o cenę robocizny za montaż sztukaterii wewnętrznej. Nie będziemy rzucać kwotami, ponieważ nowoczesne komponenty nie wymagają zatrudniania ekipy remontowej lub fachowców od wykańczania wnętrz. Są tak proste w aplikacji, że poradzi sobie z tym zadaniem nawet jedna osoba. Wszystko dzięki lekkości i wytrzymałości produktów, wynikających z nowoczesnych technologii wykonania. Po co tracić pieniądze i czas na specjalistów, skoro możemy poradzić sobie sami? Warto od razu ze sztukaterią nabyć klej sztukateryjny. Wówczas wszystko, co nam potrzebne do odmiany wnętrza, przychodzi w jednej paczce. Możemy od razu przystąpić do prac i po kilku godzinach cieszyć się odmienionym wnętrzem.

Sztukateria wewnętrzna aranżacje

Sztukateria wewnętrzna to grupa produktów, umożliwiających nietuzinkowe aranżacje wnętrza. To komponenty lekkie, wytrzymałe i proste w montażu, a przede wszystkim niezwykle stylowe. Zachęcamy więc do zapoznania się z pełną treścią naszej strony, która otworzy przed Wami wszystkie tajemnice nowoczesnych dekorów.

Koniec treści

Nie ma więcej stron do załadowania