You are currently viewing Jak zamontować listwy przypodłogowe drewniane białe?

Jak zamontować listwy przypodłogowe drewniane białe?

W odpowiedzi na liczne zapytania od naszych czytelników, dziś wytłumaczymy jak zamontować listwy przypodłogowe drewniane białeOczywiście opisany przez nas sposób montażu odnosić się będzie również do innych odmian drewnianych listew. Dzięki nam w kilku prostych krokach dowiesz się jak poprawnie umieścić przypodłogówki na ścianie od momentu zakupu do szczęśliwego finału.

Listwy przypodłogowe zapewne wymagać będą docięcia. Użyj do tego celu piły ukosowej stołowej, a jeśli jej nie posiadasz, wystarczy zwykła piła ręczna oraz skrzynka uciosowa. Ciąć należy pod kątem 45 stopni. Skrzynka umożliwia również cięcie pod kątem 90 stopni. To bardzo przydatny produkt, który warto posiadać w domowym zasobniku. Produkt ten ułatwia przycinanie listew, ale też innych przedmiotów z drewna, tworzyw drewnopodobnych czy nawet PCV. Dzięki niemu wykonasz precyzyjne i bezbłędne cięcie. Przy całym procesie nie zapomnij przykładać docięte już elementy do siebie, by sprawdzić, czy są dobrze dopasowane.

Gdy przypodłogówki są już docięte, czas na przymocowanie ich do ściany. Wystarczy do tego użyć kleju montażowego lub pianki poliuretanowej. Spoiwo można nakładać w ciągły sposób, punktami lub falująco, jeśli mamy do czynienia z nierównym podłożem. Ważne, by nie było ono umieszczone zbyt blisko krawędzi, bo przy dociskaniu do ściany klej lub pianka wyjdą na zewnątrz i trzeba będzie je usuwać. Po dociśnięciu listwy, ułóż przy niej ciężkie przedmioty, by spoiwo mogło związać ze ścianą. Zadbaj jednak o to, by nie były to rzeczy mogące uszkodzić lub porysować listwy i podłogę.

Listwy przypodłogowe drewniane dąb – dla miłośników tradycji

Innym rodzajem listew oprócz białych, które cieszą się dużym zainteresowaniem, są listwy przypodłogowe drewniane dębowe. Dąb to ulubiony gatunek drewna Polaków. Nadaje on wnętrzu wytworny charakter i wprowadza do niego aurę przytulności. Nic więc dziwnego, że tego typu przypodłogówki cieszą się wśród rodaków taką popularnością. W dodatku listwy dębowe doskonale komponują się z posadzką z drewna lub paneli drewnopodobnych, które bardzo często są wykorzystywane w polskich domach. To propozycja przede wszystkim dla miłośników klasyki i tradycji.

Profile podłogowe drewniane sosnowe – styl i wytrzymałość

Kolejnym typem chętnie wybieranych przypodłogówek, są listwy drewniane sosnowe. Sosna to elegancki i bardzo wytrzymały gatunek drewna. W dodatku łatwy w obróbce. Dlatego też drewno to jest często wykorzystywane w stolarstwie czy budownictwie. Listwy z sosny są więc gwarancją wizualnego stylu i dużej odporności dla ewentualne uszkodzenia.

Profile drewnopodobne

Warto też zauważyć, że w ofercie sklepów ze sztukaterią wewnętrzną znajdują się obecnie profile drewnopodobne. Wykonuje się je poliuretanu, ale doskonale naśladują wygląd prawdziwego drewna. Do złudzenia przypominają prawdziwy surowiec, dzięki szczegółowemu wykończeniu. Są przy tym odporne na wodę oraz wilgoć i posiadają bardzo atrakcyjne ceny. Jeśli z różnych względów nie możemy pozwolić sobie na profile drewniane, warto rozważyć tę alternatywę.

Listwy drewniane ozdobne – ciekawe dekory dla mebli

Listwy drewniane ozdobne to osobna kategoria produktów, które wykorzystywane są na przykład do upiększania mebli. Dzięki rzeźbionym wzorom, w ciekawy sposób ubogacają wygląd mebli o prostej budowie. Można je też wykorzystać jako osłonę karnisza szynowego. To ciekawa grupa komponentów, które nie cieszą się na razie wielkim wzięciem, ale warto zwrócić na nie uwagę.

Listwy przypodłogowe drewniane cena

Cena listew przypodłogowych drewnianych różni się w zależności od rodzaju drewna, z którego są wykonane. Najmniejsze modele można kupić już od blisko 4 złotych za metr bieżący. Ceny odpowiednio wzrastają w zależności od wielkości profilu i gatunku surowca. Należy jednak pamiętać, że drewno wymaga stałej konserwacji i nie jest odporne na działanie wody oraz wilgoci. Znacznie wygodniejszą opcją będzie więc zakup listew drewnopodobnych.