You are currently viewing Listwy przysufitowe styropianowe

Listwy przysufitowe styropianowe

Listwy przysufitowe styropianowe to jeden z najczęściej wykorzystywanych elementów sztukaterii wewnętrznej. Umieszcza się je na ścianie, dokładniej rzecz ujmując na łączeniu ściany i sufitu. Tak zamontowany produkt piękne wykańcza pomieszczenia i wizualnie je podwyższa. Na rynku można obecnie spotkać setki wzorów z komponentami z tej grupy. Produkowane są zarówno listwy gładkie, jak i ozdobne – z efektownymi ornamentami. Wyróżniamy modele klasyczne, jak i flex – o elastycznych właściwościach i większej giętkości. To jednak nie wszystko, bo wytwórcy idąc z duchem czasów i potrzebami klientów zaczęli oferować listwy ledowe czy maskujące karnisz.

Opisywane produkty cechują się ogromną wytrzymałością, niską wagą, prostym montażem i ciekawą stylistyką. Dzięki mnogości dostępnych wzorów, łatwo dostosować je do różnorodnych pomieszczeń. Dostępne są zarówno bardziej minimalistyczne typy listew, pasujące do nowoczesnych wnętrz, jak i zdobnicze, korespondujące z tradycyjnymi stylami architektonicznymi. W dodatku można je malować we własnym zakresie farbami do wnętrz, dzięki czemu ich dopasowanie jest proste również pod względem kolorystycznym.

Listwy przysufitowe styropianowe cena

Kolejną zaletą listew przysufitowych styropianowych jest ich cena. Ceny najtańszych gładkich przysufitówek zaczynają się już od niecałych dwóch złotych za metr bieżący. Są to profile o najmniejszych rozmiarach, a mamy tu na myśli wysokość i szerokość. Jeśli chodzi o listwy ozdobne, ceny zaczynają się już od 10 złotych za metr bieżący. Najbardziej kosztowne komponenty cechują się największymi rozmiarami oraz najbardziej skomplikowanymi zdobieniami. Jak więc widzicie, zaplanowany wcześniej zakup profili przysufitowych nie musi wcale nadszarpnąć domowego budżetu.

Listwa sufitowa LED w salonie

Wcześniej wspomnieliśmy o listwach sufitowych LED, które idealnie prezentują się w salonie. To nowoczesne profile, przystosowane do umieszczania w nich źródeł energooszczędnego światła LED. Źródłem tym są specjalne taśmy, na których znajdują się diody. Po montażu na ścianie, sztukateria tego typu wprowadza do wnętrza niesamowity i bardzo efektowny design. Jest to również dodatkowe, bardzo nastrojowe i lekko rozproszone oświetlenie. Klienci mają do wyboru różne opcje kolorystyczne – najczęściej taśmy ze światłem o barwie białej (zimnej/ciepłej) lub wielokolorowej.

Ozdobne listwy podsufitowe w łazience

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem są ozdobne listwy podsufitowe w łazience. Oprócz sztukaterii ze styropianu, producenci oferują również komponenty z poliuretanu. Materiał ten umożliwia wykonanie wymyślnych zdobień, a finalny produkt cechuje się odpornością na wodę, wilgoć, pleśń czy grzyby. Dzięki temu można go stosować w łazienkach i kuchniach. Jeśli klient chce więc ozdobić nie tylko główne pokoje i korytarz, ale również inne pomieszczenia, nie ma z tym problemu. Listwy sztukateryjne sufitowe posiadają różne właściwości, a sekret tkwi w ich właściwym doborze do danego wnętrza.

Listwa przysufitowa maskująca karnisz

Teraz opiszemy propozycję dla miłośników firan i zasłon, czyli listwę przysufitową maskującą karnisz. Produkt ten – jak sama nazwa wskazuje – służy do przykrycia różnych typów karniszy – szynowych i tradycyjnych. Przy okazji listwa ładnie wykańcza sufit i nadaje pomieszczeniu ciekawy design. Jest to propozycja dla ludzi ceniących sobie nowoczesne, praktyczne i estetyczne rozwiązania. Nie wszystkie karnisze bowiem posiadają odpowiednią reprezentatywność i wygląd.

Opisywana listwa stwarza ciekawe możliwości aranżacyjne, ponieważ można nią obudować cały sufit, jak również dołączyć do niej taśmy ledowe. Można ją też łączyć z klasycznymi listwami wykończeniowymi sufitowymi.

Listwy przysufitowe montaż

Na koniec kilka słów o montażu listew przysufitowych. Nie jest to trudne zadanie, ponieważ odbywa się ono jedynie przy pomocy kleju montażowego do sztukaterii wewnętrznej. Nie jest konieczne używanie wiertarek czy innych tego typu narzędzie. Przyda się poziomica, by prosto umieścić listwy i pomoc drugiej osoby, by przytrzymać komponenty przy umieszczaniu na ścianie. Dedykowane kleje dostępne są w tych samych sklepach internetowych, co listwy, więc wszystko można zamówić w jednej dostawie.