You are currently viewing Listwy ścienne ozdobne

Listwy ścienne ozdobne

Listwy ścienne ozdobne – dziś opiszemy komponent zdobniczy, który cieszy się nieustanną popularnością ze względu na swoje funkcjonalne właściwości oraz wpływ na wygląd wnętrza. Listwy wykończeniowe ścienne to rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą korzystnie przełamać stylistykę pomieszczenia i nadać mu wyjątkowy charakter. Przy okazji produkt stanowi skuteczną ochronę dla ścian przed potencjalnymi uszkodzeniami, wynikającymi z codziennego użytkowania.

Nowoczesne dekory wewnętrzne znacznie podkreślają wyjątkowość wnętrza, a przy tym często pełnią ważne i pożyteczne funkcje dla domu. Jak jest w przypadku listew ściennych? Są one doskonałym sposobem na odgrodzenie ściany od zagrożeń. Mamy tu na myśli na przykład krzesła obrotowe, które spotkać możemy w większości biur. Wszyscy znamy chyba sytuacje, w których świeżo odmalowana ściana jest przybrudzona lub ukruszona w wyniku kontaktu z krzesłem. Zastosowanie listew powoduje, że kontakt odbywa się jedynie z nimi. Dzięki technologii wykonania i użytym materiałom, nie grozi jej uszkodzenie. W dodatku łatwo utrzymać ją w czystości, ponieważ jest odporna na wodę i wilgoć.

Listwy sztukateryjne ścienne również stosuje się często, by przełamać strukturę ściany. Jest to rozwiązanie wprowadzane przede wszystkim w dużych pomieszczeniach, gdzie spory obszar ściany wygląda monotonnie i nieatrakcyjnie.  Wprowadzenie listwy i podzielenie podłoża znacznie poprawia ogólny wygląd całości i niweluje estetyczną jednostajność.

Listwy ścienne styropianowe aranżacje

Listwy ścienne styropianowe aranżacje – produkty tego typu są proste w montażu, dzięki czemu stwarzają ciekawe możliwości aranżacyjne. Co ważne, z ich aplikacją poradzić sobie może nawet laik, bo nie wymagają one użycia specjalistycznego sprzętu. Wystarczy jedynie dedykowany klej montażowy. Ewentualne przycięcie listew odbywa się z kolei za pośrednictwem piły ręcznej i skrzyni uciosowej. Skrzynka umożliwia cięcie produktu pod idealnym kątem 90 lub 45 stopni.

Pomimo niskiej wagi, listwy ze styropianu są bardzo wytrzymałe. Bazą jest bowiem trwały styropian EPS 200, a dodatkowo pokryto go masą sztukatorską, składającą się z żywicy i kruszywa kwarcowego. Tak wykonany komponent jest maksymalnie odporny na wszelkie defekty, obicia czy wyszczerbienia. Istotnym udogodnieniem jest fakt, że listwy styropianowe można malować farbami bez dodatku rozpuszczalników na dowolny kolor.

Dekoracyjne listwy MDF

Dekoracyjne listwy ścienne MDF to kolejna grupa produktów z rodziny sztukaterii wewnętrznej przeznaczonej do umieszczania na ścianach. Do produkcji tych komponentów używa się płyty z włókien drzewnych o bardzo dużej wytrzymałości. MDF służy między innymi do wytwarzania mebli oraz elementów sztukateryjnych. Można śmiało powiedzieć, że tworzywo to ma grupę swoich wiernych klientów i ugruntowaną pozycję na rynku. W ostatnich latach pojawiła się wodoodporna odmiana MDF, która spotkała się z pozytywnym oddźwiękiem ze strony potencjalnych nabywców.

Listwy ścienne poliuretanowe

Listwy ścienne poliuretanowe to trzeci z typów listew do umieszczania na ścianach. Oryginalnie wytwarzane są w barwie białej, ale podobnie jak w przypadku produktów styropianowych, można je malować we własnym zakresie. Tu również należy użyć farb do wnętrz bez rozpuszczalników w składzie, by nie uszkodzić zewnętrznej powierzchni produktu. Warto zaznaczyć, że poliuretan jako tworzywo jest całkowicie odporny na wodę oraz wpływ wilgoci. Produkt nie zapleśnieje i nie zagrzybi się, co jest informacją szczególnie istotną dla alergików. Jest on niezwykle wytrzymały i łatwy w utrzymaniu w czystości. Wystarczy użyć zmoczonej szmatki, by oczyścić listwę i nadać jej ponowny blask.

Białe listwy ścienne produkuje się w różnych rozmiarach i modelach. Wyróżnić możemy stylistykę z ornamentami, odnoszącą się do dawnych stylów i tradycji. Wyróżnić możemy również bardziej modernistyczne i minimalistyczne designy, które sprawdzą się w nowoczesnej zabudowie i wnętrzach.

Reasumując, jeśli poszukujecie produktu, który zapewni Waszej ścianie ochronę i skutecznie przełamie strukturę wnętrza, powinniście bez zastanowienia wybrać listwy ścienne ozdobne.