Montaż sztukaterii styropianowej cennik – to temat naszego dzisiejszego tekstu. Wielu klientów przed nabyciem komponentów sztukateryjnych zastanawia się jak wyglądają stawki za aplikację tego typu produktów na ścianach wewnętrznych lub elewacji. Nie ma jednak jednej, określonej stawki, a co ciekawe, ceny są zależne od danego regionu Polski. Montaż sztukaterii ze styropianu nie jest trudny, bo opiera się jedynie na użyciu dedykowanego kleju. Dlatego też większość nabywców sztukaterii decyduje się na samodzielne prace lub pomoc kogoś bliskiego. Mimo to postanowiliśmy sprawdzić jak kształtują się ceny za taką usługę w naszym kraju. Zachęcamy więc do lektury.
Montaż sztukaterii cena za metr
Montaż sztukaterii cena za metr – na początek należy zaznaczyć, że koszt montażu liczony jest za metr bieżący sztukaterii. Według takich założeń swoją pracę realizują wszystkie firmy i fachowcy od wykończeń. Ceny są jednak zróżnicowane i zależą od województwa, stopnia skomplikowania prac czy indywidualnej, ustalonej stawki.
Mniejsza stawka jest pobierana w przypadku montażu „na gotowo”, który polega na przyklejeniu sztukaterii i jej pomalowaniu. Kwoty zaczynają się od blisko 20 złotych za metr bieżący, ale w stolicy mogą wynosić nawet 50 lub 60 złotych. Generalnie, możemy zauważyć tendencję, z której wynika, że najniższe stawki obowiązują na zachodzie Polski. Im dalej na wschód, tym ceny są wyższe.
Innym typem usługi jest położenie sztukaterii z obróbką, czyli zadbaniem o łączenia listew i wypełnienie akrylem wolnych przestrzeni na suficie i ścianie. Taki zakres prac jest wyceniany wyżej, ponieważ pochłania więcej czasu i wymaga większego zaangażowania. Specjalista więcej „zgarnie” za pracę w pomieszczeniu posiadającym wypusty czy trudny układ murów, niż we wnętrzu cechującym się prostym układem, gdzie umieszczenie listew będzie wiązało się jedynie z ich docięciem w czterech rogach.
Sztukateria styropianowa wewnętrzna montaż
Sztukateria styropianowa wewnętrzna montaż – w tej części dzisiejszego tekstu poświęcimy miejsce na omówienie szczegółów dotyczących montowania komponentów ze styropianu. Dzięki wytrzymałości i niskiej wadze, możliwa jest ich aplikacja jedynie przy użyciu dedykowanego kleju. Produkty tego typu dostępne są w internetowych sklepach ze sztukaterią. Klient zamawiając więc na przykład listwy przypodłogowe czy gzymsy przysufitowe, w jednej paczce może otrzymać cały zestaw potrzebny do montażu.
Najtrudniejszym elementem wszystkich prac może okazać się łączenie sztukaterii styropianowej, czyli docięcie listew. Skrócenie odbywa się pod kątem prostym, natomiast przycinanie listew pod montaż w rogach przeprowadza się pod kątem 45 stopni. Potrzebna jest do tego piła ręczna oraz skrzynia uciosowa, która zapewnia docięcie pod odpowiednim kątem. Skrzynia posiada bowiem specjalne wyżłobienia, które są precyzyjnie wymierzone.
Sztukateria LED montaż – nieco więcej zaangażowania będzie wymagało umieszczenie na ścianie komponentów ledowych. Samą listwę montuje się również na klej, ale do niej trzeba przykleić również specjalne taśmy LED, a taśmy z kolei muszą być odpowiednio połączone złączkami i prowadzić do zasilacza. Producenci udostępniają jednak swoich klientom szczegółowe instrukcje obsługi, które krok po kroku prowadzą przez pełen proces instalacji.
Montaż sztukaterii elewacyjnej cena
Montaż sztukaterii elewacyjnej cena – na koniec poświęcimy miejsce elementom sztukaterii zewnętrznej i ich montażowi. Ponieważ aplikacja wiąże się często z trudniejszymi pracami, cena jest oczywiście wyższa. Wiele zależy od budowy budynku czy ilości sztukaterii, jaką umieścimy na elewacji. Istotne jest też czy fachowiec ma jedynie przykleić sztukaterię, czy również ją pomalować. Z reguły cena za usługę jest ustalana po przybyciu specjalisty na miejsce i oszacowaniu trudności i stopnia złożoności zlecenia. Przyjąć jednak należy, że minimalna kwota za metr bieżący montażu wynosi 40 złotych. Fachowiec może jednak wyznaczyć cenę jednostkową za całość przeprowadzonych prac.
Montaż sztukaterii styropianowej zewnętrznej to dziedzina, w której klienci częściej decydują się na pomoc majstrów. Wynika to z konieczności prac na wysokościach, ale również potrzeby właściwego przygotowania podłoża pod montaż. Jeśli nie posiadamy należytego doświadczenia, w tym przypadku warto poprosić o pomoc specjalistę. Wszak fasada budynku jest jego reprezentacyjną częścią i warto zadbać o jej bezbłędny wygląd.