You are currently viewing Sztukateria drewniana

Sztukateria drewniana

Sztukateria drewniana do mebli jest niezwykle ciekawym dodatkiem i stanowi na rynku nowość. Największą popularnością i wzięciem wciąż cieszą się oczywiście produkty z zakresu sztukaterii elewacyjnej (zewnętrznej) i wewnętrznej. Są one wykonane w większości przypadków ze styropianu EPS 200, poliuretanu, duropolimeru czy też (coraz rzadziej) gipsu. Osobną kategorię stanowią listwy przypodłogowe. W przypadku tych komponentów występuje więcej tworzyw, z których są wyprodukowane. Przypodłogówkom poświęcimy jednak więcej miejsca w dalszej części tekstu. Teraz wróćmy do sztukaterii drewnianej do mebli.

Jak już wspomnieliśmy na początku, jest ona swoistą nowością na rynku, która dopiero wbija się do świadomości klientów. W grupie sztukaterii drewnianej do mebli wymienić możemy między innymi: ornamenty, pilastry, intarsje, laufry, ozdobne nogi czy tralki. Ozdobny charakter mogą mieć również gałki czy zaślepki. Umiejętny dobór tych dekorów potrafi skutecznie odmienić charakter mebli. Elementy sztukateryjne przydadzą się zwłaszcza w przypadku nowoczesnych mebli o prostej konstrukcji. W większości przypadków wyglądają one mało efektownie i w niczym nie nawiązują do pięknych mebli retro. Stylowe dodatki nadadzą im wyjątkowego uroku i stylu.

Dekory z drewna jako listwy przypodłogowe

Do kategorii sztukaterii z drewna zaliczyć można również listwy przypodłogowe wykonane właśnie z tego surowca. Innymi tworzywami, z których produkuje się przypodłogówki, są: MDF, aluminium, stal nierdzewna, PCV i poliuretan. Listwy drewniane stanowią jednak najbardziej wytworne i reprezentatywne wykończenie dla wnętrza. W dodatku świetnie współgrają z panelami drewnopodobnymi oraz posadzką drewnianą. I analogicznie również z innymi drewnianymi dodatkami oraz meblami.

Sztukateria drewniana sklep

Choć sztukateria drewniana nie jest jeszcze mocno popularna, w sieci znaleźć można sklepy zajmujące się jej dystrybucją. Podmioty te oferują między innymi ornamenty, rozety, korbele, podpory, pilastry, płyciny czy korony meblowe. W tradycyjnych sklepach ze sztukaterią spotkać możemy głównie listwy przypodłogowe drewniane lub drewnopodobne. W ramach ciekawostki można dodać, że komponenty imitujące drewno wyglądają identycznie, jak prawdziwy surowiec, a wykonane są z poliuretanu.

Sztukateria drewniana na drzwi

Czytelnicy przy okazji tematu o sztukaterii drewnianej pytali nas często o elementy najbardziej pasujące na drzwi. To oczywiście estetyczne listwy do obramowania, jak również ozdobne portale. Doskonałym uzupełnieniem portali drzwiowych są również dekoracyjne pilastry z drewna, które minimalnie wystają przed lico ściany lub mebla. Pilastry składają się z cokołu, trzonu oraz głowicy. Są niezwykle efektowne, szczególnie, jeśli klient decyduje się na zakup elementów wytworzonych z drewna.

Choć sztukateria drewniana dopiero wchodzi szerzej do świadomości klientów, już teraz stanowi niezwykle ciekawą alternatywę dla nowoczesnych komponentów. To propozycja przede wszystkim dla osób rozkochanych w drewnie, jak i miłośnikach szczegółów i elegancji. Drewniane dekory rzeźbione są ręcznie, co znacznie podnosi ich walory estetyczne. To prawdziwa uczta dla fanów gustownego wykończenia.