Maskownica karnisza

Maskownica karnisza

Maskownica karnisza to produkt, dzięki któremu możemy przywrócić dziecięce wspomnienia. To stwierdzenie może wydać się absurdalne, ale spieszymy z wyjaśnieniami i zapraszamy do lektury poniższego tekstu.

Z czym kojarzymy dzieciństwo i wizyty u babci? Część osób odpowie z pewnością, że z pysznymi, domowymi obiadami. Inni wspomnienia wiążą z mieszkaniem babci – przytulnym, ciepłym i bezpiecznym miejscem, gdzie zawsze wisiały pachnące firanki i piękne zasłony. W dzisiejszych czasach coraz częściej odchodzi się od tego typu zasłaniania okien. W latach dziewięćdziesiątych i na początku XX wieku Polacy oszaleli na punkcie żaluzji, a w dzisiejszych czasach stawiamy przede wszystkim na rolety – te zwykłe, okienne, ale również antywłamaniowe. Ludzie odchodzą od zasłon i firan często z bardzo błahego powodu, a mianowicie chodzi o mało estetyczne karnisze. Domowniczki obawiają się, że elementy te zepsują wygląd całego pomieszczenia, dlatego decydują się na inne rozwiązania. Tymczasem zabudowa karnisza nie jest niczym trudnym, a zastosowanie listwy sufitowej karniszowej przyniesie zadowalające efekty dla każdej pani domu.

Listwa karniszowa sufitowa – piękne wykończenie wnętrza

Listwa karniszowa sufitowa to świetny sposób, by w efektowny i elegancki sposób połączyć ścianę z sufitem. Blisko dwa lata temu gorzowska firma Decor System wprowadziła na rynek listwę do zabudowy karnisza wykonaną z bardzo wytrzymałego styropianu EPS 200, pokrytego masą sztukateryjną. Wcześniej w dystrybucji były dostępne jedynie słabej jakości komponenty z plastiku. Ich budowa była bardzo prosta, a wygląd mało zachęcający. Modele produkowane przez Decor System wprowadziły zupełnie nową jakość ze względu na różnorodne wzory i wspomnianą wytrzymałość, przy jednoczesnym zachowaniu minimalnej wagi. Od tej pory karnisz sufitowy z maskownicą przestał być zmorą miłośników pięknego wystroju wnętrz.

Listwa maskująca karnisz – jak montować?

W przeszłości jednym z forteli było zabudowanie karnisza regipsem. Śmiało jednak można rzec, że zabudowa karnisza regipsem to już melodia przeszłości, a obecnie na polskim rynku prym wiodą listwy do zabudowy karnisza. Dzięki nim karnisz jest niewidoczny, a na pierwszy plan wysuwa się piękny element sztukateryjny, który przykuwa oko i stanowi płynne przejście ściany w sufit. Zamiast decydować się na czasochłonną zabudowę karnisza kartonem i gipsem, warto postawić na rozwiązanie sprawdzone, proste w aplikacji i niezwykle piękne. Dodajmy, że efekt finalny można wzmocnić, bo listwy maskujące karnisz posiadają opcję montażu taśm LED, które wprowadzą do domu lub mieszkania energooszczędne i niezwykle efektowne źródło światła. Maskownice karnisza są bardzo proste w montażu, a cały proces odbywa się za pomocą klejów montażowych. Warto też zaznaczyć, że w ofercie firmy Decor System znajdują się gotowe zestawy sufitowe, bo listwy maskujące karnisz można łączyć z innymi listwami sufitowymi.

Obecnie nie ma żadnych postów opublikowanych w tej kategorii.