You are currently viewing Montaż listew przysufitowych styropianowych cena

Montaż listew przysufitowych styropianowych cena

Montaż listew przysufitowych styropianowych cena – listwy styropianowe to świetny sposób na gustowne połączenie ścian z sufitem. Dzięki takiemu rozwiązaniu optycznie podwyższamy pomieszczenie i nadajemy mu wyjątkowy design. Wielu potencjalnych nabywców tego produktu boi się, że nie poradzi sobie z montażem i przez to szuka specjalistów, którzy wykonają to zadanie za nich. W efekcie osoby te narażają się na dodatkowe koszty, ponieważ montaż listew sztukateryjnych kosztuje od blisko 10 złotych do 35 złotych za metr bieżący. Cena zależy oczywiście od danego fachowca, stopnia trudności prac i wielkości montowanego komponentu. 

Znacznie prostszym i naturalnie tańszym rozwiązaniem jest samodzielny montaż dekorów i poniżej krok po kroku podpowiemy Wam jak to zrobić.

Listwy przysufitowe styropianowe montaż

Listwy przysufitowe styropianowe montaż – na początek przygotuj niezbędne rzeczy do montażu. Przede wszystkim potrzebna będzie Ci piła ręczna oraz skrzynka uciosowa do listew sufitowych. Przyda się też masa szpachlowa, pędzelek, woda, papier ścierny „osiemdziesiątka” i klej montażowy z pistoletem. Podczas wykonywania prac konieczne będzie docinanie listew styropianowych pod kątem. Umożliwi Ci to wspomniana skrzynia, która posiada specjalne wyżłobienia.  

Jeśli chcesz skrócić listwę, tnij ją pod kątem 90 stopni. Jeśli natomiast chcesz utworzyć boki, które połączą się w rogu, listwę należy przyciąć pod kątem 45 stopni. Zwróć jednak uwagę czy docinasz narożnik wewnętrzny czy zewnętrzny, by uniknąć niepotrzebnych błędów. Po cięciu należy lekko przeszlifować krawędzie listew za pomocą papieru ściernego. Odpowiednio docięte listwy pod kątem 45 stopni powinni idealnie się ze sobą łączyć. Jak się okazuje, przycinanie i montaż sztukaterii styropianowej nie są takie trudne. 

Co dalej?

By umieścić listwy na podłożu, rozprowadź klej za pomocą pistoletu po ich wewnętrznej stronie. Na styku dwóch listew, spoiwo umieść na bocznej krawędzi. Następnie listwy należy mocno docisnąć do podłoża. Dobrze by było, gdyby ktoś pomógł Ci przy pracach. Na łączeniu listew prawdopodobnie wypłynie klej. Nie przejmuj się tym, po prostu nadmiar rozprowadź palcem, a następnie zniweluj pędzelkiem z wodą. Listwy na łączeniach będą posiadać wgłębienia, które najlepiej zlikwidować za pomocą masy szpachlowej. Rozprowadź ją delikatnie palcem, a następnie użyj pędzelka z wodą. Jeśli zauważysz przestrzeń między listwą a sufitem, użyj kleju montażowego do wypełnienia szczeliny. Rozprowadzić możesz go za pomocą pistoletu, a następnie palca. Dobrze nada się również  akryl do listew styropianowych. 

Tak przygotowane listwy styropianowe przysufitowe powinny schnąć przez 24 godziny. Po upływie doby możesz kontynuować prace, a zacznij od delikatnego przeszlifowania łączeń. Warto je też oczyścić zmiotką. Ostatnim etapem będzie malowanie listew. Zabezpiecz najpierw sufit, przyklejając taśmę malarską. Listwy maluj farbami do wnętrz bez dodatku rozpuszczalników. By efekt był jak najlepszy, malowanie powtórz kilka razy.

Listwy przysufitowe LED montaż

Listwy przysufitowe LED montaż – komponenty oświetleniowe montuje się w taki sam sposób, jak klasyczne przysufitówki. Do listew LED należy jednak dołączyć specjalne taśmy z diodami, które zapewnią źródło dodatkowego światła w pomieszczeniu. Ich aplikacja jest bardzo prosta, ponieważ na wewnętrznej części taśmy znajduje się warstwa mocnego kleju. Wystarczy więc dopasować i przykleić taśmę do listwy. 

Mamy nadzieję, że nasz artykuł w pełni wyjaśnił Wam jak powinien wyglądać montaż listew przysufitowych.